Výzva proti institucionalizaci přístupu k rostlinným léčivým zdrojům v EU

0
Rate this post

Proč jsou léčivé rostliny tak životně důležité

Fakt 1: Léčivé rostliny dokážou řešit závažné nemoci. Rozsáhlý koncept, že přírodní byliny jsou nějakým způsobem irelevantní, nestandardní ve srovnání s komerčními léky, je mylný. Díky úspěchům operací, předepsaných antibiotik a očkování v předminulém století se „bylinkářství“ dostalo do popředí.

Dnešní biochemici však opět upozorňují na nesčetné množství molekul, které mají tisíce odrůd rostlin a také hub. Mezi nimi jsou ty, které jsou mnohem spolehlivější a mnohem bezpečnější než stávající průmyslové léky.

A také to není jen kozlík lékařský nebo třezalka tečkovaná v klinické depresi, ale také řada různých dalších druhů z celého světa, z nichž některé rovněž pomáhají při neobvyklých nebo obtížně léčitelných onemocněních. (Například arterioskleróza, hypertenze, artritida, alergické reakce, rakovinné buňky…).

Pravda 2: Léčivé rostliny jsou často mnohem bezpečnější než průmyslová léčiva.

V USA, kde léčivé rostlinné produkty používají desítky mnoha jedinců, způsobí organická léčba analytickou smrt asi 2 jedinců ročně (používáme příklad Spojených států, protože pro EU nejsou k dispozici komplexní údaje).

Tuto realitu nedávno zmínil světově proslulý odborník na léčivé rostliny Dr. James A. Fight It Out [ref] Uvažování pouze o 2 milionech jedinců léčených přírodními bylinami pro Spojené státy znamená, že úmrtnost způsobená přírodními bylinami se týká mnoha 1 : 1 000 000.

107 lidí, neboli 1:14 000, poskytovalo různé léky na předpis ve Spojených státech (184 milionů v roce 2004 [ref], přibližně 200 milionů v roce 2005). Chirurgická léčba a hospitalizace jsou ještě nebezpečnější – například podle Americké organizace důchodců zemře ve Spojených státech 1 z 250 lidí v důsledku lékařské chyby.

  • Bezpečnost a jistota přírodních bylin pro člověka má své evoluční důvody.
  • Závistivci volné dostupnosti přírodních bylin se v četných lékařských časopisech setkávají se dvěma významnými „nešvary“: přírodní = neškodné.

Bezpečnost práce s bylinnými přípravky pro členy rodiny je zároveň skutečností, která stojí za evolučními faktory.

Zjednodušeně řečeno, díky vývoji mají léčivé rostliny u lidského druhu ve skutečnosti většinou hotové své lékařské testy. Při syntéze svých dalších metabolitů se rostliny řídí zvláštním biochemickým kódem, legitimním po miliony let, na který jsme v současnosti ve všech ohledech zvyklí.

S jejich počátky u stromových, především vegetariánských a také plodožravých zvířat, máme trávicí systém, který si rozumí s rostlinami, stejně jako játra, jejichž detoxikační systémy nemají u králíků konkurenci, ale mnoho různých jiných tvorů by nám mohlo závidět. (Zajíček není jedovatou látkou ani muchomůrka zelená, ale pro mazlíčka je jedovaté i kakao a také cibule.).

Navíc mezi lidmi existuje dlouhodobá společnost (rekapitulace tradičních odborných znalostí) ohledně sběru a také používání léčivých rostlin. Jinými slovy, chlap je primárně mnohem lépe vybaven specializovanými býložravci, než jeho játra, mysl a kultura k využívání rostlin.

Jednotlivec vyžaduje navrhované řídící předpisy jako bobr a stejně tak si musí na bříško přišít nafukovací kolo. To neznamená, že si rostlinami nemůžeme ublížit. I bobr se může potopit, které nafukovací kolo ho jistě občas zachrání. V jistém smyslu se dá také říci, že lépe plave s nafukovacím kolem.

Celkově ho to však jen bolí.

Realita 3: Léčivé rostliny jsou levné – rostou zcela volně v přírodě.Léčivé rostliny a také jejich složky rostou v přírodě zcela volně, lze je jen stěží patentovat či jinak přebírat. (Kromě špatné regulace!!!) Větší používání prokazatelně spolehlivých léčivých rostlin naznačuje, že obyvatelstvo je udržováno levnější a mnohem úspěšněji v lepší kondici a výkonu.

Přísný režim průmyslových léků má své faktory.

Zákonný program, který nasazuje průmyslová léčiva, je výsledkem historie problémů a úmrtí, kdy byly společnosti co nejdříve předloženy neidentifikované materiály. Sahá od volného prodeje kontaminovaných pilulek, heroinu (což je původně ochranná známka morfia), drog a také amfetaminů až po novější detrakce (řekněme thalidomid), které zajistily přísný režim pro průmyslová léčiva.

Dnes mohou komerční léčiva vyrábět i dovážet pouze firmy s unikátní licencí (farmaceutické firmy). Pro každou jednotlivou zdravotnickou položku musí být provedena náročná registrace zvlášť v každé zemi, kde se bude prodávat.

  • Při vytváření nových předmětů je rovněž potřeba provést zvláště doporučené výzkumné studie, které musí na začátku prokázat, že předmět není extrémně škodlivý, mutagenní, teratogenní, rakovinotvorný (tzv. preklinické výzkumy), u kterých předmět skutečně uvádí výsledky hojení. (tzv. lékařské výzkumné studie, které se provádějí přímo na pacientech).
  • Prodej navíc podléhá jedinečné rutině: Léky nesmí být nabízeny v běžných obchodech nebo online, pouze v lékárnách pod dohledem licencované osoby, s přísnými potřebami balení produktů, informacemi na obalu produktu, omezenou brožurou atd. jsou v současné době autorizovány při registraci.

Ale tato přísnost si vybírá svou daň. Je všeobecně známou skutečností, že problém reklamy a marketingu léků propaguje monopolizaci a podstatně zpomaluje vývoj, zejména u mnohem méně typických onemocnění (léky za ně platí mnohem méně). Musíme zabránit potřebě brát tento režim jako vhodný „rozumný“ příklad pro léčivé rostliny.Jaké právní předpisy EU o léčivých rostlinách obsahuje?

Zjistěte více: Evropské pokyny a pokyny pro léčivé rostliny.

Nařízení EU představuje špatnou politiku pro léčivé rostliny. Jsou odstraněny z potravinového režimu a převedeny do velmi omezujícího programu, který byl ve skutečnosti vyroben na míru pro průmyslová léčiva. Rovněž zakazuje používat případy, které uvádějí tvrzení, která mají dopad na jejich zdraví a kondici, s výjimkou tvrzení, která budou určitě schválena Evropskou platbou.

Tato nařízení jsou vynucována s odkazem na případy příliš velkého nebo zavádějícího marketingu potravin a doplňků výživy, kterých je několik. Spousta těch, kteří se pro něj rozhodnou, si však nemusí uvědomovat, že jeho hlavní obětí jsou léčivé rostliny, jejichž negativní vliv omezování výrazně převyšuje společenské výhody omezování blábolení při uvádění potravin a doplňků na trh.

  • Jaké jsou dopady předloženého nařízení.
  • Pod záminkou „bezpečnosti zákazníka“ připravuje spotřebitele o možnost výběru: podstatně snižuje nabídku a také zvyšuje ceny léčivých rostlin na trhu:.

Posílí to (nepotřebnou) administrativu.Omezuje svobodu výběru zákazníka.Podpoří současnou vysokou monopolizaci „wellness trhu“.Z tohoto důvodu to přinese ekonomické ztráty jednotlivcům i celé komunitě.Velké ekonomické ztráty v důsledku předložených předpisů jistě vzniknou z opotřebení zdravotního stavu obyvatel.

Další ztráty se vyvinou v důsledku podpory monopolizace trhu a v důsledku nárůstu administrativních postupů. Institucionalizace přístupu k organickým léčivým zdrojům obvykle omezuje spotřebitelské možnosti a také zvyšuje izolaci člověka od přírody.

Jakékoli očekávané příznivé dopady jsou minimální.

Nevíme přesně, čím je tato legislativa motivována, ale zda jde z velké části o iniciativu k zajištění špičkové kvality přírodních léčiv na trhu v důsledku mnohem lepší kontroly, omezení nesprávného či klamavého oceňování potravin a také alternativních léčiv , omezení spojování silných léčivých účinků s léčivými rostlinami.

Odborných léků a následně i veškerého posílení kvality a také nestrannosti spotřebitelských informací a proveditelné záchrany lidských životů v důsledku předchozího, proto je potřeba konstatovat, že v současné době máme předpisy pro potraviny i zákazníky klamavost.nevyvíjet zbytečně nové.kvalita v problémech trhu je navíc věcí značky i spotřebitelské volby.

Nízká kvalita renovace u přihlášených výrobků bude zcela jistě odvrácena zánikem vzácnějších přírodních bylin a také výrobků stejně jako radikální omezení rozmanitosti a konkurentů na trhu, které nakonec způsobí opak – podstatné snížení obecné kvality, prováděné v souladu s nejpřísnějšími registračními potřebami u komerčních léčiv.

  • Data ukazují, že okolnost s přírodními bylinami skutečně neohrožuje ohrožení lidských životů, podobně jako průmyslová medicína (problémy s jedovatými bylinami jsou stejné jako s jinými nebezpečnými potravinami, stejně jako návykové přírodní byliny jsou v současnosti řešeny unikátní legislativou ). stejně tak se na výrobě syntetických látek podílely pouze farmaceutické společnosti.
  • Léčivé rostliny se skutečně dlouhodobě prodávají pod potravou a stejně tak nenastaly žádné problémy, otravy a tak dále. Není důvod, aby takovou regulaci zaváděly.

Co doporučujeme?

Jako jedno ze základních zákonných práv obyvatele navrhujeme de facto zajistit neinstitucionalizovanou dostupnost léčivých zdrojů přírody.Ještě více detailů…

co dodat?

Uvědomujeme si, že i léčivé rostliny mohou být pro člověka nebezpečné, ale mnohem nebezpečnější je jejich institucionalizace. Je to jako rozkaz, že pro ochranu návštěvníka přírody je možné v přírodě jezdit pouze v tanku.

Uvědomujeme si, že informace poskytované některými prodejci mohou být nepravdivé, ale „zabezpečit“ zákazníka tím, že neobdrží žádné informace, je mnohem horší, výpis centrálně akceptovaných případů nezaručuje volný přístup.

  • Připoj se k nám!
  • jedinci, kteří už nechtějí čekat, až se věci změní “sami” …

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno