Rekonstrukce prsou

0
Rate this post

Rekonstrukce prsu po mastektomii a bradavce – Uniestetica Kraków

Ženy si stále více uvědomují svůj zdravotní stav, jsou stále častěji vyšetřovány, což umožňuje včasné odhalení rakoviny prsu. Léčba spočívá mj na mastektomii, a to zase nabízí široké pole pro rekonstrukční chirurgii. Ztráta prsů je nejčastěji spojována s onkologickou léčbou, ale může se jednat i o vrozený nedostatek bradavky, např. u Polandova syndromu. Medicína má k dispozici mnoho rekonstrukčních metod. Co je rekonstrukce prsu – nedejmesiprirodu?

Rekonstrukce prsu – jaký je tento postup?

Prs lze rekonstruovat pomocí expandéru, např. při vrozené chybě žlázy u Polandova syndromu. V případě onkologického pacienta, pokud nebyla provedena radioterapie, lze použít expandér protézy. Pokud však pacientka podstoupila radioterapii a má bolestivou a tvrdou jizvu po mastektomii, doporučuje se excidovat jizvu a rekonstruovat prs pomocí svalově-kutánního laloku ze zad (m. latissimus dorsi) a expandéru protéza.

Oblíbenou metodou doktora Libondiho u pacientek, které neakceptují implantáty, je rekonstrukce prsu pomocí DIEP laloku, tedy podkožního laloku z podbřišku. Toto je nejčastěji volená metoda. Jeho předností je zcela přirozená konzistence rekonstruovaného prsu a dodatečný estetický efekt v oblasti podbřišku, ze kterého je odstraněna přebytečná tuková tkáň a kůže, která slouží k rekonstrukci prsu. Taková rekonstrukce prsu po mastektomii vyžaduje mikrochirurgické techniky a lůžkové zařízení.

Další moderní metodou rekonstrukce prsu je tzv. „reverzní expanze“. Metoda spočívá v umístění expanderoprotézy do mastektomického lůžka, jejím naplnění a následně po dosažení vhodného protažení tkání a zmenšení výplně expandéru za současného podání pacientovy tukové tkáně, odebrané liposukcí z místa, kde je v přebytku.

Konečný efekt se dosáhne po několika ošetřeních vyprázdnění expandéru se současným podáním tukové tkáně. Po úplném vyprázdnění expandéru je možné jej vyjmout a prs má díky postupně podávané tukové tkáni konzistenci podobnou jako u zdravého prsu. Další výhodou této rekonstrukční metody je přirozená konzistence prsou a zeštíhlení partií těla, které byly podrobeny liposukci.Rekonstrukce prsu po mastektomii trvá 1-4 hodiny, dle metody se provádí v celkové anestezii.

Rekonstrukce bradavek a prsou – kdy se provádí?

Rekonstrukce bradavek a prsu se týká žen po rakovině a mastektomii, po amputaci prsu a v případě vzácného Polandova syndromu. Jedním z jejích příznaků je jednostranná nebo oboustranná atrofie bradavky nebo celého prsu.

Rekonstrukce prsu po mastektomii – očekávané výsledky

V rámci rekonstrukce bradavky a prsu po mastektomii získá pacientka prs s přirozenou hustotou a konzistencí. Na dotek je prakticky k nerozeznání od originálu. Rekonstrukce bradavek pomocí kůže pacienta a tetování speciálním barvivem umožňuje uspokojivý efekt. Ženě se zvyšuje sebevědomí a zlepšuje se její pohoda. Rekonstrukce bradavky a prsou pomáhá pacientkám udržet si pocit ženskosti.

Rekonstrukce bradavek a prsu – kontraindikace

Před rekonstrukcí prsu po mastektomii lékař nařídí vyšetření nezbytná pro intravenózní nebo celkovou anestezii, jako jsou:

  • krevní skupina,
  • morfologie,
  • APTT,
  • INR,
  • sodík a draslík,
  • chloridy,
  • kreatinin,
  • anti HBs,
  • antigen HBs,
  • anti-HCV,

Nutné je také potvrzení internisty o celkovém zdravotním stavu, potvrzení onkologa u pacientek po mastektomii, že výkon nemá kontraindikace a RTG hrudníku.Rekonstrukce prsou – cena zákroku. Zajímá vás, kolik stojí rekonstrukce prsou? Cena operace závisí na zvolené metodě a dohodou po konzultaci s lékařem. *Bez ohledu na částku si ji v programu Mediraty můžete rozdělit do výhodných měsíčních splátek a ošetření tak bude dostupné pro každého. Zeptejte se pracovníků Uniestetica na podrobnosti.

Co je rekonvalescence?

Zotavení se liší v závislosti na typu zvolené operace. Pacient se vrátí k normální vitální aktivitě asi po 4-6 týdnech. Během této doby byste neměli sportovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno