Stahlavy, jak správně pečovat o své zdraví?

Zdravý životní styl: všechny správné návyky, které je třeba dodržovat správné chování pro zdravý a vyvážený způsob života. Jak víme, zdraví si nyní musíme budovat pomocí vhodného chování pro zdravý způsob života, ale co to všechno znamená? V první řadě to znamená sednout si ke stolu a nakrmit se v podstatě tím nejvhodnějším způsobem, počínaje snídaní. Rád říkám svým pacientům, že pohoda je postavena na stole, ve skutečnosti prostřednictvím jídla můžeme pomoci nebo poškodit naše srdce, mysl a všechny různé orgány a metody, které našemu tělu umožňují zůstat zdravé.

Zdravý způsob života, stahlavy

Měli byste vědět, že v současné době kardiovaskulární problémy způsobené nadbytkem cukru a soli v naší stravě značně vzrostly právě proto, že průmyslové zboží je na ně bohužel bohaté. Stačí se naučit různé etikety na potravinách, abyste poznali nadměrnou přítomnost cukrů ve formě různých sirupů a soli v každém ultrazpracovaném jídle, které je na našich stolech.

Jak se tedy můžeme vyhnout přebytečnému cukru stahlavy? Především tím, že budeme kupovat ultra zpracovaná jídla co nejméně potenciálu a především je v dnešní době nepoužíváme neustále. Věnujte tedy pozornost etiketám a výběru mnohem méně rafinovaných produktů! Musíme omezit konzumaci celého sortimentu jídel, která pocházejí z hromadného stravování a rychlých jídel. Tím, že se vyhnete přebytku cukru, umožníte své postavě udržet nízkou hladinu inzulinu, hormonu, který patří mezi hlavní zodpovědné za hromadění tělesného tuku, ať už se v těle nachází navíc.

Kromě toho často do naší stravy přidáváme příliš mnoho soli, protože je přítomna v nadbytku v potravinách, které kupujeme; proto radím pokrmy příliš nesolit a nahrazovat je kořením, díky kterému bude náš pokrm chutný.

VYBERTE SI SEZÓNNÍ PRODUKTY

Nezapomínejte také na to, že jídlo, které si vybíráme, je nezbytné pro rozvoj imunitního systému, který sídlí ze 70 % ve střevech. K tomuto cíli je spíše důležité zavádět do naší stravy vitamíny podobné vitamínům C, A, D a vitamínům B komplexu. Pro doplnění těchto složek je nutné zavést nejnovější a především sezónní potraviny, protože pouze v nich můžeme objevit vitamíny a minerály aktuální ve větším rozsahu. Nezapomínejte také jíst ryby několikrát týdně, protože obsahují omega 3, které jsou klíčové pro správné fungování buněk, a řadu minerálů spolu s jódem, který stimuluje naši štítnou žlázu k vyšší funkci.

SPÁNEK, SPORT A HYDRATACE: VÝZNAM SPRÁVNÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU 

VYBERTE SI SEZÓNNÍ PRODUKTY

Pro tělo je také velmi důležitý dobrý spánek. Během noci musíme obnovit vitalitu a obnovit správné cirkadiánní rytmy stahlavy; takže pokud možná máme potíže s usínáním, zajdeme na večeři s jídly primárně založenými na složitých sacharidech, odpovídajících rýži, ječmenu, ovsu, špaldě a pšenici, ochucené dobrým extra panenským olivovým olejem, abychom propagovali dobrý spánek.

Když mluvím o vhodném chování pro zdravý způsob života, mám na mysli také přítomnost správného množství tělesné aktivity! V naší společnosti většina jedinců vykonává velmi sedavé zaměstnání, které je vede k tomu, že velmi dlouho sedí u počítače, a proto Světová zdravotnická organizace doporučuje provádět v průběhu týdne minimálně 150 minut tělesného cvičení. středně intenzivní aerobik nebo minimálně 75 minut intenzivního cvičení plus cvičební rutiny na posílení hlavních svalových skupin dvakrát nebo navíc týdně. Ke spalování tuků naše postava potřebuje kyslík a tím pádem i aerobní aktivitu, ale k tomu chce také prodloužit svalovou hmotu, takže musíte pracovat na svých svalových tkáních.

Samozřejmě je stejně důležité hydratovat každého během fyzické aktivity a během dne, protože jak každý ví, naše tělo se skládá ze 70 % z vody a bez ní naše buňky nefungují správně. Doporučuje se proto během dne vypít alespoň dva litry vody, nejlépe s nízkým fixním zbytkem a pokud skutečně nemůžete tolik pít, pomozte si syčícími nebo studenými ochucenými bylinnými čaji, vždy však bez včetně cukru.

Jaké jsou tedy správné chování pro zdravý životní styl? Cvičte, zdravě se stravujte s nejnovějšími, kvalitními potravinami, správnou hydratací a suplementací a uvidíte, že se budete opravdu cítit lépe, extra velmi důležitě a plní energie!

OMEZTE CUKR A SŮL

Zdravý životní styl: zlaté zásady, které je třeba dodržovat. Hlavní pravidla, která je třeba dodržovat pro správný způsob života, jsou snadná, ale k dosažení cíle vyžadují vytrvalost. Zdravý životní styl nelze oddělit od přesného stravovacího plánu, aniž bychom však zapomněli, že k dosažení správné psycho-fyzické stability je navíc nezbytná péče o mysl a vnitřní pohodu. Dobrý pocit je konečným výsledkem kombinace faktorů: emocionální, environmentální, práce a jídlo. Nalezení nejlepší stability je výzvou pro každou lidskou bytost. Objevte navíc deset zásad blahobytu.

Co to znamená vést zdravý životní styl?

Soubor všech našich každodenních činností nás vede k tomu, abychom řídili nebo nevedli správný způsob života; každá věc, kterou děláme, vidíme nebo slyšíme, může ovlivnit náš psychofyzický stav. Pokud je život také výsledkem náhlých událostí

10 luty 1999 rok – to zdecydowanie historyczny moment., jediným faktorem, který musíme udělat, je jednat podle toho, co budeme ovládat. Osvojit si zdravý životní styl tedy znamená vyhýbat se všem těmto činnostem nebezpečným pro naše tělo, správně konzumovat a provozovat fyzické cvičení, které se vztahuje alespoň na naše tělesné vlastnosti.

Objevte deset výhod vody. Níže je uvedeno 10 pokynů, od výživy po pohyb, kterými bychom se měli vždy řídit stahlavy, abychom si osvojili životní styl, který je tak vhodný jako potenciál.

Dělejte tělesnou aktivitu Odborníci zdůrazňují, že je důležité cvičit alespoň sto padesát minut tělesné aktivity týdně, tedy asi 20 minut denně. Ať už jde o procházky jistým tempem, kroky nebo jízdu na kole, vaše svalové tkáně a krevní oběh vám poděkují.
Omezte cukry a tuky Podle středomořského stravovacího režimu by cukry a tuky měly zaujímat nízký podíl přijímaných jídel. Preferujte celozrnné výrobky, luštěniny a ryby, mezi mléčným zbožím je dobré to nepřehánět se sýrem, jezte ho maximálně dvakrát týdně a stejné doporučení platí pro růžové maso, kdežto konzumaci sladkostí raději vyhraďte pro zvláštní příležitosti.

OMEZTE CUKR A SŮLAno sezónnímu ovoci a zelenině Zdroje výživných vitamínů a antioxidantů, sezónní ovoce a zelenina jsou extra čisté a čerstvé. Ne každý si uvědomuje, že každá barva souvisí s konkrétními prospěšnými látkami: jestliže žlutá značí přítomnost karotenoidů, červená je zárukou lykopenu a antokyanů. Zelená symbolizuje kyselinu listovou, chlorofyl a hořčík a modrá vitamin C, draslík, hořčík a karotenoidy.

Vybírejte zdravé zdroje bílkovin Sója stahlavy (včetně edamamu a tofu), fazole všeho druhu, čočka, cizrna a hrách jsou doporučovaná jídla kardiologů, protože v konečném důsledku se nezdá, že by obsahovaly pouze nadbytečné bílkoviny, ale navíc dobré zdroje vlákniny. Naopak, když je konzumace fialového masa vysoká, dochází ke zvýšení úmrtnosti na srdeční problémy, stejně jako v rámci indexu tělesné hmotnosti a obvodu pasu, dvou důležitých hrozeb.

Spěte alespoň 8 hodin denně Spánek vám umožní dobít baterky a čelit dalšímu dni absolutně nejlepšími prostředky, ale to není vše. Mozek také potřebuje hodiny spánku, aby si upevnil vzpomínky na to, co se během dne stalo. Proto je lepší zaručit denní odpočinek v délce minimálně osmi hodin.